Kommuneformænd

11. maj 2020

Venstre har foreninger i hver kommune i Danmark.

Her finder du listen over Venstres kommuneformænd i Region Syddanmark.


Jørgen G. Hviid

Assens Kommune

E-mail mail@best4life.dk 


Marianne Kyed

Faaborg-Midtfyn Kommune

E-mail lerhoejgaard@mail.dk


jørgen Larsen

Kerteminde Kommune

E-mail dorjorl@dbmail.dk


Peder Hansen

Langeland Kommune

E-mail ph@venstrelangeland.dk


Anders Busse Rasmussen

Middelfart Kommune

E-mail andersbusse@me.com


Mikkel Rahbek Brunse

Nordfyns Kommune

E-mail mikkel.brunse@outlook.com


John burke-Hansen

Nyborg Kommune

E-mail john@burke-hansen.com


Casper Christiansen

Odense Kommune

E-mail casper.bif@me.dk


Ulla Larsen

Svendborg Kommune

E-mail ulla.larsen18@gmail.com


Lennart Mogensen

Ærø Kommune

E-mail llm@aeroekommune.dk


Anna Jakobsen

Billund Kommune

E-mail anna.maria.elisabeth.jakobsen@gmail.com


Jan Lagoni Jacobsen

Esbjerg Kommune

E-mail jan.lagoni@live.dk


Emil Hoffmann Madsen

Fanø Kommune

E-mail emil.madsen@gmail.com


Frances O'Donovan-sadat

Fredericia Kommune

E-mail francesodonovansadat@gmail.com


Peter Lund Pedersen

Haderslev Kommune

E-mail mojnpeterlundpedersen@gmail.com


Bent Ole Jonsen

Kolding Kommune

E-mail bojonsen@privat.dk


Karsten Schøn

Sønderborg Kommune

E-mail ksc@pc.dk


Kim Thygesen

Tønder Kommune

E-mail venstre@zentec.dk


Lotte Højmark Tang

Varde Kommune

E-mail lottehoejmark@gmail.com


Jan Møller Pedersen

Vejen Kommune

E-mail jmp@raco.dk


René Jensen-Iversen

Vejle Kommune

E-mail rene@profibermail.dk


Lorens Peter Jørgensen

Aabenraa Kommune

E-mail lp.j@dlgtele.dk