Kommuneformænd

23. oktober 2021

Venstre har foreninger i hver kommune i Danmark.

Her finder du listen over Venstres kommuneformænd i Region Syddanmark.


Jørgen G. Hviid

Assens Kommune

E-mail mail@best4life.dk 


Ole Folmer Greve

Faaborg-Midtfyn Kommune

E-mail ole@fnr.dk


jørgen Larsen

Kerteminde Kommune

E-mail dorjorl@dbmail.dk


Peder Hansen

Langeland Kommune

E-mail ph@venstrelangeland.dk


Uffe Lykke POulsen

Middelfart Kommune

E-mail ul.poulsen@gmail.com


Mikkel Rahbek Brunse

Nordfyns Kommune

E-mail mikkel.brunse@outlook.com


John burke-Hansen

Nyborg Kommune

E-mail john@burke-hansen.com


Casper Christiansen

Odense Kommune

E-mail casper.bif@me.dk


Ulla Larsen

Svendborg Kommune

E-mail ulla.larsen18@gmail.com


Lennart Mogensen

Ærø Kommune

E-mail llm@aeroekommune.dk


Steffen Stustad

Billund Kommune

E-mail steffen_stustad@hotmail.com


Jan Lagoni Jacobsen

Esbjerg Kommune

E-mail jan.lagoni@live.dk


Emil Hoffmann Madsen

Fanø Kommune

E-mail emil.madsen@gmail.com


Frances O'Donovan-sadat

Fredericia Kommune

E-mail francesodonovansadat@gmail.com


Peter Lund Pedersen

Haderslev Kommune

E-mail mojnpeterlundpedersen@gmail.com


Bent Ole Jonsen

Kolding Kommune

E-mail bojonsen@privat.dk


Karsten Schøn

Sønderborg Kommune

E-mail ksc@pc.dk


Kim Thygesen

Tønder Kommune

E-mail venstre@zentec.dk


Karl Barslund

Varde Kommune

E-mail barslund@hennebjerg.dk


Jan Møller Pedersen

Vejen Kommune

E-mail jmp@raco.dk


René Jensen-Iversen

Vejle Kommune

E-mail rene@profibermail.dk


Lorens Peter Jørgensen

Aabenraa Kommune

E-mail lp.j@dlgtele.dk